“BYEGM YEREL MEDYA BULUŞMALARI” MERSİN’DE

“BYEGM YEREL MEDYA BULUŞMALARI” MERSİN’DE

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, "Yerel Medya Buluşmaları" programı kapsamında Mersin'de AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akarca, “Gazetecilerimizin ihtiyaç duyduğu birçok farklı konuda, gruplar halinde eğitim çalışmaları planlıyoruz” dedi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün Mersin’de düzenlediği "Yerel Medya Buluşmaları" programına Hatay, Adana, Osmaniye’den çok sayıda basın mensubu katıldı.

BYEGM Genel Müdürü Akarca, toplantının açılış konuşmasında, "Seçimlerden sonra yerel medya çalışanlarına yönelik, ihtiyaç duydukları pek çok farklı konuda gruplar halinde Ankara ve İstanbul’da eğitim çalışmalarına başlayacağız." dedi.

Mersin Milletvekili Hacı Özkan da, gazetecilere yönelik çalışmalara hız kazandırılacağını belirterek 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimleri hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Gazetecilerin soruları üzerine basın kartlarına yönelik çalışmaları anlatan Akarca, “Gazeteciliği muhabir düzeyinde, haber alma anlamında yerine getirmiyorsa basın kartına ihtiyacı olmayabilir. Bunun için de geniş bir kurul oluşturup, bu kurulda kimlerin alması, kimlerin almaması gerektiğini ayırt edebilirsek bugün yaklaşık 15 bin 700 olan basın kartlıların sayısının yarı yarıya, hatta daha fazla ineceğini düşünüyorum. Sürekli basın kartı konusunda da yasal boyutu araştıracağız. Fazlalıklardan arındırılmış bir kadro ortaya çıkmalı.” ifadelerini kullandı.