TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI GENÇ DİPLOMAT AKADEMİSİ HEYETİ BYEGM’Yİ ZİYARET ETTİ

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI GENÇ DİPLOMAT AKADEMİSİ HEYETİ BYEGM’Yİ ZİYARET ETTİ

9 Haftalık akademik eğitmlerini tamamlayan TÜGVA 3'üncü Genç Diplomat Akademisi heyeti, Ankara ziyareti kapsamında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne de (BYEGM) konuk oldu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 3'üncü Genç Diplomat Akademisi heyetine hitap eden Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, diplomat adaylarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Akarca, "Hepiniz birbirinden değerli ve umut vaat eden gençlersiniz. İlerde sizleri daha iyi yerlerde göreceğimizden eminim. Ülkemiz gelecek 10 yıl içinde zirveye çıkmış 10 ülke arasında yer alacak. Bu noktada size çok ihtiyaç var. Sizlerin, ülkemizin yakın tarihini iyi bilmeleri gerekiyor." diye konuştu. Akarca, diplomat adaylarına teknolojiyi, gelişmeleri ve özellikle medyayı yakından takip edin, kendinize güvenin önerisinde bulundu.

BYEGM'yi tanıtıcı bir sunum yapan Araştırma ve Analiz Dairesi Başkanı Selda Binici de Genel Müdürlüğün misyon ve vizyonuna ilişkin bilgiler verdi ve dünyada gerçekçi bir Türkiye algısının yerleştirilmesi için çalışmalar yapıldığını ifade etti.