TAYLAND KÜLTÜR BAKANLIĞI HEYETİNDEN BYEGM’YE ZİYARET

TAYLAND KÜLTÜR BAKANLIĞI HEYETİNDEN BYEGM’YE ZİYARET

Türkiye ve Tayland arasındaki ikili ilişkilerin 60. yılını kutlamak amacıyla Türkiye’nin farklı kentlerinde çok sayıda etkinlik gerçekleştirmeyi planlayan Tayland Kültür Bakanlığı ve Tayland Büyükelçiliği yetkilileri, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Heyeti, Basın Yayın Dairesi Başkanı Habib Kaya karşıladı. İki ülke arasındaki ilişkilerin 60. yılı vesilesiyle Türkiye’nin çeşitli kentlerinde fotoğraf sergileri ve kültürel etkinlikler planladıklarını belirten Taylandlı bürokratlar, öncelikli amacın Tayland kültürü ve sosyal yaşamını tanıtmak olduğunu belirtti.

Taylandlı bürokratları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Kaya da, planlanan etkinlikler için BYEGM Basın Kültür ve Sanat Merkezi’nin kapılarının konuklara açık olduğunu ifade etti.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne ait fotoğraf arşivinin geçmişten bugüne kentlerin değişimini yansıtan bir bölümünü inceleyen Taylandlı heyet, özellikle mimari açıdan yaşanan dönüşüm ve gelişimi çok etkileyici bulduklarını aktardı. 

Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyaret sonunda heyete, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türkiye 2017” adlı kitaplardan hediye edildi.