BASIN DUYURUSU                                                                                     

BYEGM BASIN MERKEZİ

Reyhanlı-Hatay

 

GENEL BİLGİ

Suriye’de ateşkes sürecini takip etmek amacıyla Astana garantörleri Türkiye, Rusya ve İran’ın silahlı kuvvetlerine mensup birliklerce oluşturulan Gerilimi Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları Suriye’nin İdlib bölgesinde bir çatışmasız bölge oluşturmak için gözlem noktaları tesis etmek üzere keşif harekâtı başlatmıştır.

 

AKREDİTASYON

Söz konusu harekat çerçevesinde gelişmeleri takip etmek isteyen basın mensupları akredite olmak koşuluyla, ilgili makamlarca belirlenecek güvenli bölgede meslekî faaliyetlerini yürütebileceklerdir. Bunun için;

Ulusal Basın Mensuplarının, Ek’teki Akreditasyon Başvuru Formunu doldurarak, Basın Kartlarının fotokopisi (Basın Kartı olmayanlar ise bağlı bulundukları kurumlarından alacakları görevlendirme yazıları ve nüfus cüzdanı fotokopileri) ve jpeg formatında bir fotoğraf ile,

Ülkemizde Yerleşik Uluslararası Basın Mensuplarının, Ek’teki Akreditasyon Başvuru Formunu doldurarak, Basın Kartlarının fotokopisi ve jpeg formatında bir fotoğraf ile,

Yurtdışından Gelecek Uluslararası Basın Mensuplarının, Ek’teki Akreditasyon Başvuru Formunu doldurarak, kendi basın kartı fotokopileri, kurumlarından alacakları görevlendirme yazıları ve pasaport fotokopileri ve jpeg formatında bir fotoğraf ile birlikte,

Hatay ili Reyhanlı ilçesinde kurulan BYEGM Basın Akreditasyon Merkezi’ne bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir.  Akreditasyon kartları, kimlik belgeleri ibraz etmek suretiyle şahsen teslim alınabilecektir.

 

Basın Akreditasyon Merkezi: (09.00-18.00)

T.C. Reyhanlı Kaymakamlığı

Yeni Mahalle, Mehmet Akif Ersoy Caddesi

No:4, Giriş Kat, Reyhanlı – HATAY

Detaylı Bilgi İçin:

Azmi AYDIN

Tel:  +90 544 904 19 68, e-posta: azmiaydin@gmail.com

Mehmet BAYATLI           

 Telefon: +90 555 239 27 28

EK:  Basın Akreditasyon Formu

TC Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Anadolu Sigorta arasında basın kartı sahiplerine yönelik indirim protokolü imzalandı.

Basın mensuplarının karşılaşabilecekleri risklerin olumsuz etkilerini  telafi etmek ve yaşam standartlarını güvence altına almak amacı ile yapılan kampanya kapsamında, basın kartı sahibi basın mensupları Anadolu Sigorta’dan satın alacakları Bireysel Sağlık Poliçelerinde yüzde 10, Konut Paket Poliçelerinde yüzde 30, Birleşik Kasko Sigortası Poliçelerinde yüzde 5 oranında indirimden faydalanabileceklerdir.

Saygıyla duyurulur.

***Kampanyadan faydalanmak isteyen basın mensuplarının, kullanımda olan basın kartı ile Anadolu Sigorta’ya başvurmaları yeterli olacaktır. Konut Paket Poliçelerinde; Deprem ve Yanardağ Püskürmesi, Aile Destek Sigortası, Anadolu Hizmet Konut, Anadolu Acil Sağlık Hizmetleri, Anadolu Konut Mini Onarım teminatlarında indirim uygulanmamaktadır. Birleşik Kasko Poliçelerinde ise indirim sadece araç ruhsatında kullanım tarzı, Hususi Oto olan araçlar için geçerlidir.

Basın Kartı Komisyonu 2017 yılının üçüncü toplantısında 77 basın mensubuna ilk kez, 15 gazeteciye de sürekli basın kartı verilmesini kararlaştırdı.

Basın Kartı Komisyonu 5 Ekim 2017 günü gerçekleştirilen toplantıda değerlendirdiği dosyalar sonucu 77 basın mensubuna ilk kez, 15 gazeteciye de sürekli basın kartı verilmesini karara bağladı. Sürekli basın kartı başvurularının tamamı kabul edilirken, komisyon ilk kez basın kartı almak için başvuran 7 kişi hakkında ret kararı verdi.

Komisyon kararları, "http://basinkartlari.byegm.gov.tr/BK/Pages/Basvuru/KomisyonSonuclari.aspx" adresinden ve "e-devlet" üzerinden kişi bazında sorgulanabiliyor.

BASIN DUYURUSU

  D-8 ZİRVESİ

(19-20 Ekim 2017, İstanbul)

 

1. GENEL BİLGİ

“Gelişen Sekiz Ülke Teşkilatı (D-8) Dışişleri Bakanları” toplantısı ve akabinde “D-8 Zirvesi” 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecektir.

2. AKREDİTASYON

Söz konusu toplantıları takip etmek isteyen basın mensuplarının 10 Ekim 2017 Salı günü saat 18.00’e kadar http://www.d8istanbulsummit2017.org/press.aspx adresinde yer alan akreditasyon formunu doldurup aşağıda belirtilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kapsamda:

    a) Yerli Basın Mensupları:

BYEGM tarafından verilen basın kartı taşıyan gazetecilerin basın kartlarını ve bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli), kimlik fotokopileri (nüfus cüzdanı) ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

   b) Türkiye’de Yerleşik Uluslararası Basın Mensupları

Yerleşik uluslararası basın mensuplarının basın kartları ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport ön yüzünün kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport veya nüfus cüzdanının kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

   c) Yurt Dışından Gelecek Uluslararası Basın Mensupları

Zirveyi takip etmek üzere yurtdışından gelecek basın mensuplarının görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını ve pasaportlarının kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

3. ARAÇ AKREDİTASYONU

Zirve süresince Uluslararası Medya Merkezi (UMM) yakınında tahsis edilen park alanı yalnızca canlı yayın araçlarının kullanımına açık olacaktır; medya mensupları veya kurumlara ait özel araçların bu park alanına girmesine izin verilmeyecektir. Söz konusu canlı yayın araçları için ayrıca akreditasyon işlemi yaptırmak gerekmektedir. Bu araçlar için akreditasyon başvurusu http://www.d8istanbulsummit2017.org/press.aspx adresi üzerinden 10 Ekim günü saat 18.00’e kadar yapılmalıdır. Canlı yayın araçlarının bölgeye giriş ve çıkış tarih ve saatleri daha sonra e-posta ile bildirilecektir.

Akreditasyon formlarında bulunan tüm alanların doldurulması ve belgelerin düzgün şekilde yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır. Akreditasyonu yapılmayan canlı yayın araçlarının UMM yakınında tahsis edilen park alanına girmelerine izin verilmeyecektir.

10 Ekim 2017 Salı günü saat 18.00’den sonra yapılacak başvurular ve talepler kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Akreditasyon kartlarının temin edilebileceği tarih ve yer konusuna ilişkin daha sonra e-posta yoluyla ve http://www.d8istanbulsummit2017.org internet sitesinden bilgilendirmede bulunulacaktır.

Sorularınızı ve bilgi taleplerinizi press@d8istanbulsummit2017.org adresine iletebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.

TRT’nin usta sunucularından, değerli haberci Mesut Mertcan’ın vefatını derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Birikimi, çalışkanlığı ve titizliğiyle tüm meslektaşlarına örnek olan merhum Mesut Mertcan’a Yüce Allah’tan rahmet, ailesine, basın camiamıza ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile OPET Petrolcülük A.Ş. (OPET) arasında yapılan protokole göre; basın kartı sahipleri, kartlarını ibraz ederek kampanyaya dâhil Opet istasyonlarından akaryakıt (benzin ve motorin) alımlarında yapacakları harcamalarda yakıt puanı avantajından yararlanabileceklerdir. Ayrıntılı bilgiye http://www.byegm.gov.tr/turkce/ayricaliklar adresinden ulaşılabilir.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında hata ekranının görüntüsünü  basinkarti@byegm.gov.tr  adresine gönderebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. arasında yapılan protokole göre; basın kartı sahipleri, kartlarını ibraz ederek Liv Hospital Ankara ve Medical Park Hastaneleri’nin sağlık hizmetlerinden indirimli olarak faydalanabileceklerdir. Ayrıntılı bilgiye http://www.byegm.gov.tr/turkce/ayricaliklar adresinden ulaşılabilir.

Saygıyla duyurulur.

0530 285 00 00 numaralı whatsapp destek hattımız hizmete girmiştir.

Saygıyla duyurulur.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Sarar Giyim Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan protokole göre; basın kartı sahipleri, kartlarını ibraz ederek, listesi aşağıda yayınlanan SARAR mağazalarından yapacakları alışverişlerde, sezon ürünleri ve SARAR'ın belirlediği ürünler üzerinden yüzde 50 indirimden faydalanabileceklerdir.

Saygıyla duyurulur.

 

SARAR BÜYÜK MAĞAZACILIK SEZON  MAĞAZALAR                                   
  TİCARİ UNVAN MAĞAZA ADI İL TEL ADRES
1 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Armada ANKARA (312) 219 13 54 ARMADA ALIŞVERİŞ MERKEZİ YENİMAHALLE ESK.YOLU 6/B BLOK NO:109-110-111 112-113      ANKARA 
2 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Kuğulu ANKARA (312) 466 27 40 BARBAROS MH.İRAN CD.NO:13        KAVAKLIDERE ANKARA           
3 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Rumeli İSTANBUL (212) 232 08 04 RUMELİ CD.NO:54         NİŞANTAŞI - İSTANBUL 
4 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Metrocity İSTANBUL (212) 344 05 15 METROCİTY ALIŞVERİŞ MERKEZİ BÜYÜKDERE CD.NO:171-213 1.LEVENT İSTANBUL
5 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. İkitelli İSTANBUL (212) 447 33 00 MAHMUTBEY MH. TANSU SK.NO: 9         BAĞCILAR - İSTANBUL 
6 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Korupark BURSA (224) 241 29 62 MUDANYA YOLU 9. KM ADNAN MENDERES MH. KORUPARK AVM. No:109      EMEK- BURSA
7 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Espark ESKİŞEHİR (222) 333 01 12 ESPARK AVM ESKİ BAĞLAR MH. ÜNİVERSİTE CD. NO:21/Z-24        ESKİŞEHİR
8 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Panora ANKARA (312) 490 60 68 TURAN GÜNEŞ BULVARI PANORA AVM.NO: 182/135   ORAN - ANKARA
9 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Forum Bornova İZMİR (232) 343 53 51 FORUM BORNOVA AL.MERKEZİ NO:110  BORNOVA-İZMİR
10 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Florya İSTANBUL (212) 624 64 64 Eski Londra Asfaltı No: 67    Şenlikköy- Florya - İSTANBUL
11 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Zafer Plaza BURSA (224) 225 16 47 Cemal Nadir Cad. No: 181/91  Zafer Plaza  BURSA
12 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Yaylada  BALIKESİR (266) 234 04 44 Bursa Yolu 1.km Yaylada avm. Ablok zemin kat No:50-51-52-53-54  BALIKESİR
13 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Özdilek ANTALYA (242) 335 30 80  Fabrikalar Mah.Dokumacılar Mevkii Fikri Erten Cad.No:2  Kepez - ANTALYA
14 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Gordion  ANKARA (312) 236 70 20 Çayyolu Mah. Gordion AVM Zemin kat No: GF-L059     Yenimahalle - ANKARA
15 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Erzurum ERZURUM (442) 315 10 08 Erzurum AVM Zemin kat No: GF-L070 / L071         ERZURUM
16 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Carrefour Bursa BURSA (224) 453 56 59 Odunluk Mahallesi Carrefour AVM  1.Kat No: B108-109  Nilüfer - BURSA
17 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Gebze Center  KOCAELİ (262) 643 27 07 Gebze Center AVM Tatlıkuyu Mah.NO:ZK-39 Kapı No:209   GEBZE- KOCAELİ
18 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Gaziemir  İZMİR (232) 252 01 40 Akçay Cad. No: 196   Gaziemir - İZMİR
19 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Akbatı  İSTANBUL (212) 397 71 75 Sanayi Mah. Esenkent Mevkii 1655. Sok, No:6 Akbatı Alışveriş Merkezi Mağaza no:87     34535 Esenyurt - İSTANBUL 
20 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Agora  İZMİR (232) 277 42 32 AGORA AVM NO: A 015  ZEMİN KAT KAPI GİRİŞ NO:1446  BALÇOVA - İZMİR
21 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Terra City   ANTALYA (242) 324 95 96 Terra City AVM Mağaza No: 2 078   Muratpaşa - ANTALYA
22 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Migros Antalya ANTALYA (242) 230 17 00 100.Yıl Bulvarı No:165 5M Migros A4 A5 Bağımsız Bölüm  ANTALYA
23 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Marmarapark İSTANBUL (212) 854 04 01 Marmarapark Alışveriş Merkezi Güzelyurt Mahallesi Mağaza No: 1F012  Esenyurt - İSTANBUL
24 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Kentplaza KONYA (332) 501 01 46-47 Kentplaza Alışveriş Merkezi Işık Mahallesi Ataseven Caddesi Mağaza No: 1/1K D: 31-43    Selçuklu - KONYA
25 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Cepa ANKARA (312) 219 57 44 Eskişehir yolu 7.km Mustafa Kemal Mh.17. Sok.No:3 Cepa AVM no:2/Z-66  Çankaya - ANKARA
26 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Brandium İSTANBUL (216) 576 75 38 BRANDIUM AVM DUDULLU YOLU CAD. ERENKÖY GÜMRÜK KARŞISI MAĞ NO:116-117-118  KÜÇÜKBAKKALKÖY  - ATAŞEHİR - İSTANBUL 
27 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Piazza KAHRAMANMARAŞ (344) 235 13 41 PİAZZA KAHRAMANMARAŞ AVM HAYRULLAH MAH. ESKİ OTOGAR MEVKİİ MAĞ.NO: Z-36-51    KAHRAMANMARAŞ
28 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Markantalya ANTALYA (242) 240 87 80-81-82  MARK ANTALYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ, MURATPAŞA İLÇESİ , TAHILPAZARI MAHALLESİ, MAĞAZA NO: 1K34   ANTALYA
29 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Forum Mersin MERSİN (324) 331 53 95-96 Forum Mersin Avm.Güvenevler Mh. 20.Cd. FF Blok No:57-58 Yenişehir MERSİN
30 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Akasya  İSTANBUL (216) 510 57 33 Akasya Ticaret Merkezi, Ankara Devlet yolu, Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sokak  Mağaza No: 108  Acıbadem - Üsküdar / İSTANBUL
31 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Marmaris MUĞLA (252) 412 66 63 TEPE MAHALLESİ KORDON CADDESİ 22.SOK DIŞ KAPI NO:10-12 İÇ KAPI NO:1 MARMARİS MUĞLA
32 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Mall Of İstanbul İSTANBUL (212) 801 05 39 Mall Of İstanbul Alışveriş Merkezi Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Cad. No: 7  İkitelli - Başakşehir / İSTANBUL Sarar Mağaza No : 79 - 314
33 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Özdilekpark İSTANBUL (212) 269 17 85 Özdilekpark Alışveriş Merkezi Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 181 Mağaza No: B1-K036  Şişli/ İSTANBUL
34 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Ankamall-Gimat ANKARA (312) 541 21 86 GİMAT CENTER KONYA DEVLET YOLU NO:2/B26 KAT:Z/1 AKKÖPRÜ ANKARA
35 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. 17 Burda ÇANAKKALE (286) 218 44 00 17 BURDA ALIŞVERİŞ MERKEZİ BARBAROS MAH. ATATÜRK CAD. NO:207 MAĞAZA NO : GFL-008  ÇANAKKALE
36 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Adana Cadde ADANA (322) 271 05 26 ZİYAPAŞA BULVARI, ÇINARLI MAH. NO:59/1, GİRİŞ KAT SEYHAN / ADANA
37 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Mavibahçe İZMİR (232) 502 16 20 Mavibahçe Alışveriş Merkezi Cahar Dudayev Cad. No: 40  1. Kat Mağaza No: C108 Mavişehir Bölgesi  Karşıyaka / İZMİR
38 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Piazza Samsun SAMSUN (362) 290 31 71 PIAZZA AVM ÇARŞAMBA CAD.NO:52 ESKİ OTOGAR MEVKİİ SANAYİ SİTESİ YANI MAĞAZA NO : 2-20 VE 2-21    SAMSUN 
39 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Konya Kulesite KONYA (332) 237 47 17 FERİT PAŞA MAH.KULE CAD.KULE PLAZA İŞ MRK.ZEMİN  KATNO:6   SELÇUKLU-KONYA
40 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Endülüspark BURSA (224) 501 12 23 BALAT MAH. SANAYİ CAD.  ENDÜLÜSPARK AVM    E BLOK   NO:439/70   MAĞAZA NO:Z28 -Z28T    NİLÜFER - BURSA
41 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Bulvar Şube ANKARA (312) 419 66 60 ATATÜRK BULVARI NO:84      KIZILAY - ANKARA
42 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Ankamall-Gimat Bayan ANKARA (312) 541 21 81 GİMAT CENTER KONYA DEVLETYOLU N:2/B26 KAT:Z/11   AKKÖPRÜ - ANKARA
43 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Ankamall-Gimat ANKARA (312) 541 21 91 GİMAT CENTER KONYA DEVLETYOLU N:2/B26 KAT:Z/11     AKKÖPRÜ - ANKARA
44 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Espark ESKİŞEHİR (222) 333 00 13 ESPARK AVM ESKİ BAĞLAR MH. ÜNİVERSİTE CD. NO:21/1-31    ESKİŞEHİR
45 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Korupark BURSA (224) 241 22 12 ADNAN MENDERES BULVARI MUDANYA CAD.NO:2 KORUPARK AVM MAĞAZA NO:111  EMEK - BURSA
46 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Alanyum ALANYA - ANTALYA (242) 515 2842 CUMHURİYET MAH. KEYKUBAT BULVARI  ALANYUM AVM.  NO:219/212    ALANYA - ANTALYA
47 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Alanya ALANYA - ANTALYA (242) 519 4800 SARAY MAH.  ATATÜRK BULVARI ALAATTİNOĞLU APT.   NO:66/1  ALANYA - ANTALYA
48 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Özdilekpark BURSA (224) 413 0141-42 ÖZDİLEKPARK AVM  ALAADDİN BEY MAH. İZMİR YOLU CAD.. NO: 307    NİLÜFER - BURSA
49 SARAR Büyük Mağazacılık Tic. A.Ş. Tepe Nautilus İSTANBUL (216) 339 11 39 TEPE NAUTILUS AVM  MAĞ.NO:55  İBRAHİM AĞAMAH. DİLENÇ ve PİLAVCI BAYIRI SOK. 56-58 PAFTA  KADIKÖY - İSTANBUL
27.04.2017   TARİHİ  İTİBARİ İLE MAĞAZA LİSTESİDİR.  MAĞAZA LİSTESİ ZAMAN İÇİNDE FARKLILIKLAR GÖSTEREBİLİR.