BASIN DUYURUSU

  D-8 ZİRVESİ

(19-20 Ekim 2017, İstanbul)

 

1. GENEL BİLGİ

“Gelişen Sekiz Ülke Teşkilatı (D-8) Dışişleri Bakanları” toplantısı ve akabinde “D-8 Zirvesi” 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecektir.

2. AKREDİTASYON

Söz konusu toplantıları takip etmek isteyen basın mensuplarının 10 Ekim 2017 Salı günü saat 18.00’e kadar http://www.d8istanbulsummit2017.org/press.aspx adresinde yer alan akreditasyon formunu doldurup aşağıda belirtilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kapsamda:

    a) Yerli Basın Mensupları:

BYEGM tarafından verilen basın kartı taşıyan gazetecilerin basın kartlarını ve bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli), kimlik fotokopileri (nüfus cüzdanı) ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

   b) Türkiye’de Yerleşik Uluslararası Basın Mensupları

Yerleşik uluslararası basın mensuplarının basın kartları ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport ön yüzünün kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport veya nüfus cüzdanının kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

   c) Yurt Dışından Gelecek Uluslararası Basın Mensupları

Zirveyi takip etmek üzere yurtdışından gelecek basın mensuplarının görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını ve pasaportlarının kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

3. ARAÇ AKREDİTASYONU

Zirve süresince Uluslararası Medya Merkezi (UMM) yakınında tahsis edilen park alanı yalnızca canlı yayın araçlarının kullanımına açık olacaktır; medya mensupları veya kurumlara ait özel araçların bu park alanına girmesine izin verilmeyecektir. Söz konusu canlı yayın araçları için ayrıca akreditasyon işlemi yaptırmak gerekmektedir. Bu araçlar için akreditasyon başvurusu http://www.d8istanbulsummit2017.org/press.aspx adresi üzerinden 10 Ekim günü saat 18.00’e kadar yapılmalıdır. Canlı yayın araçlarının bölgeye giriş ve çıkış tarih ve saatleri daha sonra e-posta ile bildirilecektir.

Akreditasyon formlarında bulunan tüm alanların doldurulması ve belgelerin düzgün şekilde yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır. Akreditasyonu yapılmayan canlı yayın araçlarının UMM yakınında tahsis edilen park alanına girmelerine izin verilmeyecektir.

10 Ekim 2017 Salı günü saat 18.00’den sonra yapılacak başvurular ve talepler kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Akreditasyon kartlarının temin edilebileceği tarih ve yer konusuna ilişkin daha sonra e-posta yoluyla ve http://www.d8istanbulsummit2017.org internet sitesinden bilgilendirmede bulunulacaktır.

Sorularınızı ve bilgi taleplerinizi press@d8istanbulsummit2017.org adresine iletebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.